Üç Ustadan Kısa ve Uzun Vadeli Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeler!

Kripto para piyasası bugün yatırımcılarının yüzünü biraz da olsa güldürdü. Lider kripto para Bitcoin 45 bin dolar sınırına kadar güçlü bir hamle yaptı. Bununla birlikte bu yükseliş ivmesini koruyup koruyamayacağı belirsizliğini koruyor. Üç usta analistin uzun ve kısa vadeli Bitcoin tahminlerine baktık. Müzmin ayı olarak tanıdığımız Crypto Capo bile kısa vadede daha fazla yükseliş bekliyor.

Bitcoin 2025’te ‘200.000 doların biraz altına’ ulaşacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto nihayet dar aralığında çıktı. 45 bin dolar sınırına kadar gelen Bitcoin için Dave the Wave takma adlı analist, uzun vadede yaklaşık 4X’lık bir fiyat öngörüyor. Bu arada, analistin 2021’deki kripto piyasası çöküşünü doğru bir şekilde bildiğini belirtme gerekiyor. Analist, Bitcoin’in iki yıldan kısa bir süre içinde 200.000 dolar seviyesine yaklaşacağını söylüyor. Bu bağlamda Dave the Wave, “Bu tahmine göre BTC 2025’te 200.000 doların hemen altında olacak.” diyor.

Kaynak: Dave the Wave

Analist, bu tahmini, Bitcoin’in uzun vadeli bir momentum göstergesi olan logaritmik aylık hareketli ortalama yakınsama sapmasına (LMACD) ve potansiyel destek ve direnç alanlarını takip eden Fibonacci uzatma seviyelerine dayandırıyor. Grafiğine göre analist, LMACD göstergesinin BTC’nin bir piyasa dibine ulaştığını tahmin ediyor. Ayrıca grafik, 2025 Ekim’e kadar yaklaşık 200.000 dolara ulaşacak bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor.

Ayı analist Bitcoin için kısa vadede 50 bin dolar bekliyor

Son zamanlarda çöküş tahminlerini şimdilik bir kenara bırakan Crypto Capo ise kısa vadede yükseliş bekliyor. Analist, Bitcoin’in beklentisi doğrultusunda 44.000-45.000 dolar arasına geldiğini söylüyor. Ardından, piyasa için yükseliş tahmininin hala geçerli olduğunu belirtiyor. Bu arda, analiste göre BTC’nin şu anda sınırında olduğu 45 bin dolardan bir ret görmesi muhtemel. Bununla birlikte, Capo eninde sonunda 50 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:

BTC, daha önce hedef olarak belirttğim 44.000-45.000 dolar arasına ulaştı. Kripto para için yükseliş hedefim hala geçerli. Ancak, 45.000 dolardan bir ret görmesi mümkün. Bununla birlikte, eninde sonunda 50.000 dolara ulaşması gerekiyor. Bu arada, altcoinler daha fazla yükseliş yaşayacak.

Kaynak: Cryto Capo

Popüler analistin hedefinde 48 bin dolar var!

Son olarak popüler analist Michael Van de Poppe, lider kripto paraya bakıyor. Analist, Bitcoin fiyatının, Nisan ayında planlanan halving’ten önce 48.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Bu doğrultuda Van de Poppe, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin seviyeler arasında kalıyor. Bu da hala bir konsolidasyon dönemi olduğu anlamına geliyor ki ben Ethereum’un, özellikle de yükseltmeler başarılı olacaksa, daha iyi performans göstermeye başlayacağını düşünüyorum.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir