TİP’in ‘Özgürlük Yürüyüşü’ 7’nci gününde: Maçoğlu’ndan destek

Türkiye İşçi Partisinin (TİP), tutuklu Hatay milletvekilleri Can Atalay’ın tahliye edilmesi talebiyle 1 Ekim’de, Hatay’dan Ankara’ya başlattığı “Özgürlük Yürüyüşü”, yedinci gününde devam etti.

Yürüyüşün Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Mustafabeyli Mahallesi’nden başlayan bugünkü ayağına Sosyalist Meclisleri Federasyonu (SMF) Dönem Sözcüsü Barış Kayaoğlu ve Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da katılarak destek verdi.

‘BU DÜZENDEN BİR AN ÖNCE KURTULMAK İSTİYORUZ’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, yürüyüş öncesi kısa bir konuşma yapan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Kayaoğlu ve Maçoğlu’nun bugünkü yürüyüşlerine eşlik edeceğini dile getirdi.

Baş, “Özgürlük için attığımız her adımda bizi bağrına basan işçilere ve emekçilere teşekkür ederek bugüne başlamak istiyoruz. Yol boyu gördüğümüz durum şudur: Halk büyük bir ekmek davasına girmiş durumda. Yurttaşlarımız çalışmak istiyorlar, üretmek istiyorlar ve insanca yaşamak istiyorlar. Ama çalıştıklarında bunun karşılığını aramıyorlar. Üretmelerinin önüne engeller ve bunu ifade ettiklerinde de polis jopuyla, gazıyla, terörist muamelesiyle karşılaş karşılaya bırakılıyorlar. Bunun için özgürlük istiyorlar. Gördüğümüz tablo şudur: Yolda yurttaşlar şunu söylüyor. Diyorlar ki AKP’de tanıdığı olan iş bulabiliyor. Ankara’da tanıdığı olanın işi çözülebiliyor. Biz artık bu düzenden, bu yaklaşımdan bir an önce kurtulmak istiyoruz diyorlar” dedi.

Açıklama sonrası başlanan yürüyüşün bugünkü ayağı Ceyhan ilçesinde tamamlanacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir