İspanyol sanatçı Buika, Antalya’da konser verdi

ANTALYA – İspanyol şarkıcı Buika, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Antalya Akra Caz Festivali’nde konser verdi. Müziğinde reggae, ragga, flamenko, R&B, afrobeat ve gospeli harmanlayan müzisyen, Antalya’da flamenko ile cazı bir araya getirdiği şarkılarını seslendirdi.

Caz müzik dinleyicilerinin ilgi gösterdiği konserde Buika, her şarkının hikayesini anlattı, dinleyicilerle sohbet etti.

7 EKİM’DE SONA ERİYOR

Akra Otel’in bahçesine kurulan açık hava sahnesinde düzenlenen festivalde, çağdaş cazın yanı sıra bu müzik türünden yola çıkarak funk, rock, Latin, soul, pop ve elektronik tarzları bir araya getiren konserler izleyiciyle buluşuyor.

7 Ekim’e kadar sürecek festivalde sahne alacak sanatçılar ve gruplar arasında Fazıl Say, Serenad Bağcan, Volkan Hürsever, Ferit Odman, Yekta Kopan, İlhan Erşahin, Hüsnü Şenlendirici, Alp Ersönmez, Volkan Öktem, İzzet Kızıl, Çağrı Sertel, Tolga Bilgin, Jelly Beans, Elif Çohaz Quintet, IWS Collective, Igor Butman, Barbara Ubel, Moskova Caz Orkestrası bulunuyor.

FAZIL SAY’IN ‘DÜNYA ANNE’SİYLE SONA ERECEK

Festivalde yarın İlhan Erşahin, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici ile birlikte sahne alacak. Erşahin’e Hüsnü Şenlendirici, Alp Ersönmez, Volkan Öktem, İzzet Kızıl, Çağrı Sertel ve Tolga Bilgin eşlik edecek.

30 Eylül’deki “Akra Genç Caz” gecesinde bu yıl, Jelly Beans, Elif Çohaz Quintet ve IWS Collective sahnede olacak. Saksafon sanatçısı Igor Butman, Moskova Caz Orkestrası ile birlikte, Rusya müzisyen Barbara Ubel solistliğinde yeni repertuvarlarıyla 4 Ekim’de festivalin konuğu olacak.

6’ıncı Antalya Akra Caz Festivali, 6-7 Ekim’deki Fazıl Say konserleriyle sona erecek. Piyanist, kadın şairlerimizin eserlerinden esinlenerek bestelediği ‘Dünya Anne’ eseriyle sahnede olacak. Konserlerde Fazıl Say’a Serenad Bağcan, Volkan Hürsever ve Ferit Odman eşlik edecek. Bu anlatımlı kapanış konserlerinin eser sunumlarını ise Yekta Kopan gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir