Teknolojide yeni gelişme: Tüm Android telefonları etkileyecek

Akıllı telefonlar, uzun zamandır hayatımızın bir parçası. Bu ayrılmaz parçamıza gelen yenilikler ise her geçen gün hayatımızı daha da kolaylaştırıyor. Aramadan fotoğraf çekimine dek kullandığımız telefonlar, iş hayatımızı da şekillendiriyor. Google aracılığıyla Android telefonlara gelecek olan yeni güncelleme ise herkesi heyecanlandırmaya başladı. Peki bu yeni uygulama ne? Bu güncelleme telefon kullanıcılarını nasıl etkileyecek?

Android telefonları değiştirecek güncelleme

Google, ‘arama içi kullanıcı arayüzü‘nü değiştirecek bir güncellemeyi kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Farklı özellikleriyle her an yanımızda olan telefonların temel özelliği olan ‘aramak‘ ise en çok kullanılan yönü. Bu arama özellikleri her an değişiyor. Arama tasarımını değiştirecek olan güncelleme için de geri sayım başladı.

Estetik görünüm önemseniyor

Telefon uygulamalarıyla da bir teknoloji devi olan Google, estetik görünümün de önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyarak arama içi kullanıcı arayüzünde değişiklik yapmayı amaçlıyor.

Arama içine yeni bir simge

Pek çok güncellemeyi içeren haber ile gözler yeniden Google’a çevriliyor. İlk göze çarpan ise aramayı sonlandırmaya yarayan kırmızı simgenin eklenmesi. Güncellemeyle birlikte profil resmi, ad ve telefon numarası yine üst kısımda bulunuyor.

Arama süresi sayacında değişiklik

‘Arama süresi sayacı’ da farklılık gösteriyor. Sayaç kısmında da görüntü konusu ön plana çıkıyor. Görsel bir yükseltme ile başka bir şeylerle uğraştığınızda görünen arama süresi sayacı, sizi rahatsız etmeden bilgilendirme üzerine tasarlandı. Böylece arama içi arayüze ulaşma da kolaylaşıyor.

Yerleri değişen seçenekler var

Arayüzde dikkat çeken diğer uygulamalar ise tuş takımında ve sessize alma, ses çıkışı, arama kaydı gibi noktalarda. Arama içinde yerleri değişen bu seçeneklere alt kısımda bulunan ‘Daha Fazla Seçenek’ anlamına gelen ‘üç nokta‘ simgesiyle ulaşılıyor. Bu seçeneğe dokununca bütün seçenekler belli oluyor.

Çağrı arayüzü ve arka planında Google’a uygun bir tema ile karşılaşılıyor. Daha önce arama içindeki yardımcı seçenekler ekranın ortasında bulunurken, gelecek güncelleme bunun da kullanımında rahatlığa önem veriyor.

Tasarım odaklı değişikliklerin bulunduğu Google güncellemeleri, Android telefon kullanıcılarıyla buluşacağı zamanı bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir