CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: İnce aday da olsa bu seçimi ilk turda ve açık bir farkla kazanacağız

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinin ardından siyaset arenasında çalışmalar sürerken CHP’li Özgür Özel‘den dikkati çeken bir çıkış geldi. Memleket Partisi lideri İnce’nin aday olmasının doğal olduğunu ancak seçimin ilk turda biteceğine inandıklarını kaydeden Özel, “Sağ açığa Sayın Yavaş, sol açığa Sayın İmamoğlu geldi. Sahada heyecan, ankette sıçrama var” diye konuştu.

Habertürk canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Muharrem İnce’nin aday olmasını saygıyla karşılıyoruz, partisi tarafından aday olması yönünde irade ortaya konuldu, başarılar diliyoruz. Ben her şartta, Sayın İnce aday da olsa bu seçimi ilk turda ve açık bir farkla kazanacağımıza inanıyorum, bunu görüyorum” ifadelerini kullandı.

“Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş için çoklu formüllerimiz var”

Özel, Cumhurbaşkanı yardımcılığında ismi geçen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili de konuştu. Özel, “Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı bizim taahhüdümüz. Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş için çoklu formüllerimiz var. Halkımız merak etmesin” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı: Hepimizin beklentisinin üzerinde bir sinerji oldu

Millet İttifakı’nın oy oranlarıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Özel, “Sayın Genel Başkanın adaylığının açıklandığı günden sonra, hepimizin beklentisinin üzerinde bir sinerji oldu. Bunun birkaç sebebi var. Bir tanesi biz Akdeniz Anadolu insanıyız heyecanlıyız, o krizde herkesin yüreği ağzına gelmişti, krizin çözülmesi ve zaten bir tek adama karşı 6 partinin bir takım oluşturması ve o takımın kaptanının belirlenmiş olması ve o takıma iki tane de flaş transfer yapılası, sağ açığa Mansur Yavaş’ın sol açığa da Ekrem İmamoğlu’nun gelmesiyle büyük moral buldu herkes. Bu anketlere de yansımış” diye konuştu.

“Ben her şartta bu seçimin ilk turda açık ve net bir farkla kazanacağımızı görüyorum”

Özgür Özel, “muharrem İnce resmi bir davet gitse kabule der miydi?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Muharrem İnce ilk günden beri, ben ittifaklara karşıyım dedi. Biz iki ittifakta da değiliz, biz tek başımıza kazanacağız dedi ilk günden. Muharrem İnce ittifaka davet zeminini kendisi ilk baştan kaldırdı. Bence kendisi de buna kızmıyordur, partisindeki kişiler de bununla ilgili kızmıyorlardır. Ama şunu doğrudan anlıyorum ben seçmenin, bugün iktidar değişsin isteyen milyonların bu iş ilk turda bitsin diye bir talepleri var. Kılıçdaroğlu aday ilan edildikten sonra yaptığı sıçramayla bu işi hiç maceraya bırakmayalım ilk turda bitirelim diyen milyonlar Erdoğan’ın karşısında Kılıçdaroğlu varken başka aday çıkmasın diye bir refleks gösteriyor, bu çok anlaşılır bir refleks.

İnsanların bu işin ilk turda bitmesi için Erdoğan ve Kılıçdaroğlu dışında kimsenin aday olmamasını istiyor olmalarını anlıyorum. Ben her şartta bu seçimin ilk turda açık ve net bir farkla kazanacağımızı görüyorum, İnce aday olsa da.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir